KONŠTRUKCIA PLIENOK FIRMY ABENA


llo

Základnou charakteristikou savých pomôcok pre inkontinentných ABRI je používanie najkvalitnejších vstupných materiálov a špeciálna technológia výroby. Dôležitý je pritom optimálny pomer základných komponentov, t.j. dlhovláknitej škandinávskej buničiny a tzv. superabsorbentu. Dlhovláknitá buničina (na rozdiel od krátkovláknitej) zachováva tvar plienky aj pri námahe, napr. pri chôdzi užívateľa sa plienka nerozpadne. Superabsorbent moč opakovane premieňa na gél a tekutinu neuvoľní ani pod extrémnym tlakom. ODOUR SYSTEM pohlcuje nežiaduce pachy. Tekutina je zásluhou vrstvy TOP DRY (ktorá strojnásobuje vzdialenosť pokožky od jadra plienky) rýchlo odvedená z povrchu plienky a ten ostáva suchý a príjemný. Tým sa zabraňuje dráždeniu a prípadnému poškodeniu pokožky. Moč sa aj zásluhou rozvodných kanálikov dostáva do celej plochy plienky, kde je následne spracovávaný na gél a zostáva v pomôcke uzatvorený v dvojvrstvovom absorpčnom jadre v tvare kryštálov. Samozrejmosťou u plienok ABRI je indikátor vlhkosti (je súčasťou spodnej nepriepustnej fólie plienky), ktorý signalizuje nutnosť výmeny plienky za novú rozptýlením svojho zafarbenia a zmenou svojej farby (je zobrazený nižšie). Po celej dĺžke plienky sú zapracované vnútorné bočné bariéry s elastickými lycrovými vláknami, zabraňujúce pretekaniu, ktoré je pri správnom nasadení pomôcky takmer vylúčené. Dokonalé priľnutie plienky k telu zaisťujú bočné elastické okraje s lycrovými vláknami. Pri plienkových nohavičkách Abri Form je zapínanie riešené obnoviteľnými naťahovacími "lepítkami". Všetky výrobky pre inkontinentných (okrem podložiek a fixačných pomôcok) sú Air Plus - plne priedušné, t.j. majú vonkajšiu fóliu vyrobenú z priedušného materiálu, ktorý umožňuje pokožke voľne dýchať (prepúšťa teplo a vzduch) čím znižuje riziko jej podráždenia. Priedušná fólia je navonok podobná textilu, je mäkšia a nešuští. Zásluhou uvedených vlastností sa vyznačujú pomôcky ABRI vysokou sacou schopnosťou a využiteľnosť plochy plienky dosahuje v praxi až 87%.


NIE JE PLIENKA AKO PLIENKA !!!


Vkladacie plienky Abri San a plienkové nohavičky Abri Form zvonka

plienka

Prierez jadrom výrobkov

jadro plienky

Systém rýchleho rozvodu tekutiny z povrchu plienky do jadra

jadro2


Schéma spracovania tekutiny v jadre. Suchý povrch plienky vďaka TOP DRY®
topdry   topdry   topdry


Nový vlhkostný indikátor so stupnicou
indikator
indikator

Nový indikátor vlhkosti so stupnicou pomáha zabepečiť, aby sa pomôcky pre inkontinentných používali čo najefektívnejšie. Konkrétne pomáha držať sa motta: používať pomôcku takú malú ako je to možné, a takú veľkú ako je to nevyhnutné.
Indikátor vlhkosti, aj so stupnicou sa nachádza na spodnej strane plienky, v strede po celej jej dĺžke. Pokiaľ je farba pásikov žltá, znamená to že táto časť plienky je ešte suchá. Postupným sfarbovaním do modra nám indikátor signalizuje zapĺňanie sacej kapacity pomôcky. Sacia kapacita je úplne vyčerpaná, keď je indikátor sfarbený do modra po celej dĺžke plienky.
Stupnica na indikátore vlhkosti uľahčuje ošetrovateľovi zistiť, koľko z celkovej sacej kapacity pomôcky sa využilo. Ak sa nevyužilo (t.j. nesfarbilo domodra) viac ako 20% kapacity (aspoň 2 dieliky - t.j. po jednom na každom konci plienky), je vhodné použiť menšiu pomôcku, resp. pomôcku s menšou savosťou. Použitím menšej, resp. menej savej pomôcky môžeme znížiť náklady na 1 ks pomôcky, resp. získať viac kusov pomôcok v rámci príslušných limitov. Zároveň je menšia pomôcka pohodlnejšia a príjemnejšia pre užívateľa.